top of page

Дослідження на базі медичних лабораторій

Діагностичні системи виявлення туберкульозу

Для діагностики туберкульозу використовують загально-клінічні, мікробіологічні, радіологічні методи.

Крім того, для діагностики використовуються сучасні діагностичні системи GeneXpert. Ці молекулярно-генетичні системи дозволяють дiагностувати туберкульоз та визначити чутливiстъ до основних протитуберкульозних препаратів усього за дві години! Швидкі тести Xpert MBT/Rif надзвичайно зручні у якостi первинного діагностичного обстеження всіх осiб з ознаками ТБ (загальна слабкість, швидка втомлюваність, нiчна пiтливiсть, втрата ваги, зниження апетиту, пiдвищення температури тiла, кашель більше 2-х тижнiв). Цей метод дозволяє працювати з будь-якими зразками мокротиння, сечею, спино-мозковою та плевральною рідинами.

Полімеразно-ланцюгова реакція (ПЛР)

Один із найсучасніших методів діагностики. Клініко-діагностична лабораторія використовує автоматизовану технологію у режимі реального часу (RealTime). За допомогою цієї реакції проводиться діагностика таких актуальних інфекцій, як COVID-19, вірусні гепатити В і С; визначення генотипу вірусного гепатиту С, провірусної ДНК ВІЛ, вірусне навантаження при ВІЛ.

 

Для постановки реакцій використовується сучасні апарати Bio-Rad (США), Abbott (США), ThermoFisherScientific (США) та ін. Використовуються найсучасніші тест-системи, реагенти та обладнання, що дозволяє:

  • одночасно визначити декілька збудників в одному зразку;

  • попередити забруднення матеріалу, відповідно запобігти недостовірному (хибному) результату дослідження;

  • автоматично зареєструвати результат;

  • отримати результат з майже 100% достовірністю.

 

Біохімічні дослідження

Проводяться на сучасному аналізаторі ВX Pentra 400 французького виробництва. Клініко-діагностична лабораторія проводить вимірювання широкого спектру біохімічних показників.


Наприклад, біохімічний аналіз крові має на меті оцінити роботу організму при гострих та хронічних захворюваннях. Важливі показники роботи печінки та нирок, що дозволяють оцінити обмін речовин в організмі: вуглеводів (а це - діагностика цукрового діабету) і ліпідів (діагностика ризику розвитку атеросклерозу).


При аналізі прилад самостійно забезпечує безперервний контроль за проведенням досліджень. Сам контролює температуру постановки проб, терміни придатності реагентів, вчасну постановку контролю якості. Все це забезпечує високу швидкість і точність вимірювання біохімічних показників.

Серологічні дослідження

 

Імунохемілюмінісцентний аналіз (ІХЛА)

 

Це сучасна альтернатива імуноферментному аналізу, повністю автоматизований процес, з більшою чутливістю та специфічністю. В нашій лабораторії – це аналізатор, який працює на реагентах швейцарського виробництва - Cobas e 411-Diagnostics Roche, і результат буде відомий вже через півгодини.

Імуноферментний аналіз (ІФА)

 

Це вид аналізу, за допомогою якого виявляється комплекс «антиген — антитіло».

 

Так, у відповідь на проникнення збудника (антиген) в організмі виробляються спеціальні захисні білки – антитіла. Антитіла є важливим показником роботи імунної системи організму. Так виявлення антитіл різних класів в крові людини дозволяє визначити стадію розвитку інфекції. Найчастіше в крові визначають рівень антитіл класу G (IgG) і М (IgM). Якщо виявляється IgM, то це говорить про гострий процес захворювання, якщо G — то людина на шляху до одужання або вже перехворіла на те чи інше захворювання. Облік результатів реакції проводиться спектрофотометром, при цьому визначається оптичну густина (ОГ) зразка.

Загальноклінічні дослідження


Це, перш за все, загальний аналіз крові. Він дозволяє оцінити функціональний стан організму; допомагає визначити природу патологічного процесу та прогнозувати його подальший перебіг; допомагає оцінити важкість та активність гострого процесу, визначити загострення хронічного захворювання, а також розвиток ускладнень; дає можливість провести діагностику анемії; дозволяє контролювати ефективність проведеної терапії.

В клініко-діагностичній лабораторії загальноклінічні дослідження крові виконуються на двох сучасних автоматичних аналізаторах:

SwelabAlfaPlus 20p CL MCI QC ABR "SWELAB" зі сканером штрихкода DatalogicTouch 65 TD 1100
SFRI HEMIX 5-60 (виробництва Франція)
За допомогою цих приладів визначається більше 20 важливих показників крові, серед яких визначення показників основних клітин крові - еритроцитів, лейкоцитів, тромбоцитів, а також гемоглобін, швидкість осаду еритроцитів та багато інших важливих показників.

Імунологічні дослідження виконуються на новому автоматизованому аналізаторі: системі проточної цитометрії AQUIOS CL FlowCytometerBeckmanCoulter.

 

Так, визначення кількості CD лімфоцитів є особливо важливим тестом для ВІЛ-інфікованих пацієнтів, що дозволяє оцінити ступінь імунодефіциту, зробити подальший прогноз, провести діагностику СНІДу, а також проводити оцінку ефективності застосування певної схеми антиретровірусної терапії і лікування опортуністичних захворювань.
Дозволяє виконувати одночасний підрахунок наступних параметрів: кількість лейкоцитів; абсолютна та відносна кількість лімфоцитів (CD45), Т- лімфоцитів (CD3), Т-хелперів (CD4), супресорних Т- лімфоцитів (CD8), а також співвідношення CD4/CD8.

Бактеріоскопічні дослідження

 

це дослідження біологічного матеріалу (виділень) за допомогою світлового мікроскопа, яке є одним з основних методів в лабораторній діагностиці інфекцій, що передаються статевим шляхом. За його результатом можна оцінити наявність або відсутність запального процесу сечостатевої системи, ступінь його вираженості і достовірно визначити ряд збудників інфекцій.

Мікроскопічні дослідження


Цим методом можливо виявлення в нативному препараті морфологічних структур грибів, наявності коростяного кліща, демодексу або клітин Тцанка.

Бактеріологічний метод дослідження – це сукупність методик, спрямована на встановлення причини інфекційного захворювання, шляхом виділення мікроорганізмів з біологічного матеріалу людини, з подальшим визначенням чутливості виділених патогенів до антимікробних препаратів. Бактеріологічні дослідження є основним в діагностиці більшості бактеріальних інфекцій.
Переваги даного методу дослідження:

висока специфічність, що вкрай важливо у встановленні етіології (причини) інфекційного процесу;
висока чутливість, що дозволяє виявити в досліджуваному матеріалі навіть незначну кількість мікроорганізмів;
можливість встановлення властивостей виділених мікроорганізмів, необхідних для правильного призначення лікування.

   В складі комунального підприємства «Дніпропетровський обласний медичний центр соціально значущих хвороб» Дніпропетровської обласної ради» вже багато років функціонують потужні клініко-діагностичні лабораторії.

   Сьогодні на базі лабораторій проводиться широкий спектр досліджень. Вони оснащені сучасним високотехнологічним обладнанням знаних світових виробників для проведення різноманітних діагностичних досліджень.

img3_edited.jpg
  • facebook
  • Дніпропетровський обласний медичний центр соціально значущих хвороб

Ми в соцмережах

©2020 proba. Сайт создан на Wix.com

bottom of page